Operace s kreditem

K čemu potřebuji kredit?

Kredit potřebujete k tomu, abyste mohli nakupovat články v aukcích. Pokud nemáte k dispozici dostatek volného kreditu na vyšší nabídku, nebo v případě VIP účtů na akci Kup teď, budou Vám tyto akce odepřeny. Máte-li v plánu využívat server Clanky-v-aukci.cz k nákupu článků, je pro Vás důležité, abyste si svůj kredit co nejdříve nabili a udržovali jej ve výši, která Vám umožní pohodlně přihazovat v jednotlivých aukcích.

Jak získám kredit?

Kredit můžete získat dvěma způsoby:

První možností je převést finanční prostředky na bankovní účet provozovatele. Učinit tak můžete zadáním převodního příkazu ve Vaší bance, nebo můžete využít služby Paypal pro převod finančních prostředků on-line. Číslo účtu, na který je potřeba finanční prostředky pro navýšení kreditu zaslat, a odkaz pro online platbu najdete po přihlášení v sekci "Pokladna".

Druhou možností pro získání kreditu je prodej článků v aukcích. Vždy, když některý z dražitelů vydraží článek svou nejvyšší nabídkou nebo využitím možnosti Kup teď, je prodejní cena článku přičtena ke kreditu prodávajícího (autora). Ve chvíli, kdy Váš volný kredit dosáhne minimální hranice 1 000,-Kč, můžete si zažádat o jeho výplatu. Ta probíhá tak, že Vám bude veškerý volný kredit odečen z uživatelského účtu a bude převeden na Váš bankovní účet, který máte uveden ve svém uživatelském profilu.

Co je volný a blokovaný kredit?

Blokovaný kredit je souhrn částek, které jste nabídli v aukcích a Vaše nabídka je v nich v tuto chvíli nejvyšší. Tím, že nabízíte určitou částku v aukci, nemůžete již tuto část kreditu využít ke koupi jiných článků a k dalším příhozům v ostatních probíhajících aukcích. Kredit ve výši Vašeho příhozu je při Vaší nabídce zablokován, a to až do doby, kdy se Vám článek podaří vydražit (v tom případě Vám bude blokovaný kredit odečten od celkového kreditu), nebo kdy někdo nabídne za článek vyšší cenu. V tom případě se Vám blokovaný kredit uvolní a Vy jej můžete využít například k další vyšší nabídce.

Přehled blokovaného kreditu včetně odkazů na aukce, které kredit blokují najdete v sekci "Pokladna".